• Производител: ДРУГИ МАРКИ
  • Бруто тегло: 0.02
  • Код: 83224
  • Цена за 1 бр.: 3.77 лв.

ПАНАДОЛ ЕКСТРА - болка и висока температура

ПАНАДОЛ EXTRA - болка и висока температура
12 таблетки
PANADOL Extra (Paracetamol)

Моля, прочетете внимателно тази листовка.
Състав:
Всяка таблетка съдържа като лекарствени вещества: Paracetamol 500 mg. , Caffeine 65 mg.
Помощните вещества: царевично нишесте, нишесте, поливидон, натриев сорбат, талк, стеаринова киселина, кроскармелоза, хидроксипропил метилцелулоза, триацетин и вода пречистена.
Показания: Panadol Extra бързо и ефикасно облекчава слабата до умерена болка от различен произход (например главоболие, мигрена, болки в гърба, зъбобол, ревматични и мускулни болки и менструални болки) и понижава високата температура.
Характеристики: Panadol Extra съдържа комбинация от две активни съставки: парацетамол - аналгетик (болкоуспокояващо) и антипиретик (понижава температурата), и кофеин, който засилва обезболяващото действие. Panadol Extra не дразни стомаха.
Противопоказания: Да не се приема с други лекарства, съдържащи парацетамол. Не взимайте Panadol Extra, ако сте алергични към парацетамол или към някоя от другите съставки. Много рядко е съобщавано за промени в кръвната картина, но тези промени не са били задължително свързани с приемането на парацетамол.
Противопоказания / предупреждения при употреба: Преди да вземете Panadol Extra, консултирайте се  с Вашия лекар, ако имате остро бъбречно или чернодробно заболяване, ако взимате метоклопрамид, домперидон (използван за повлияване на гадене и повръщане) или холестирамин, прилаган за понижаване нивото на холестерин. Ако взимате антикоагуланти - лекарства, използвани за разреждане на кръвта, и трябва да взимате обезболяващо средство всеки ден за продължителен период, може да приемате обичайните дози парацетамол. Ако сте бременна, консултирайте се с Вашия лекар преди да вземете Panadol Extra.
Дозировка: Възрастни - 1 до 2 таблетки до четири пъти дневно при необходимост. Не взимайте на интервали по-кратки от 4 часа и не надвишавайте 8 таблетки (4 дози) за период от 24 часа.
Не се препоръчва за деца под 12 години.
Ако симптомите се запазят, консултирайте се с Вашия лекар.
Не надвишавайте посочената доза. Приемането на прекалено голямо количество може да увреди черния дроб. Ако вземете повече от препоръчаната доза, незабавно потърсете лекарска помощ, дори и да се чувствате добре.
Нежелани лекарствени реакции: При парацетамол, нежеланите реакции са редки. Може да се наблюдават алергични реакции, напр. кожен обрив. Приемането на големи количества чай или кафе докато взимате Panadol Extra могат да Ви направят раздразнителни и напрегнати. Консултирайте се с Вашия лекар, ако наблюдавате някакви неочаквани реакции.
Срок на годност: Не използвайте след датата, посочена на опаковката. Срок на годност - 4 години.
Условия на съхранение: Да се съхранява при температура под 25°С.
Да се пази на места, недостъпни за деца.
Производител: GSK-CONSUMER HEALTHCARE

Други продукти от "антиинфекциозни средства"